Öröm Tábor vámosgyörki óvodásoknak 2022

Már második alkalommal rendeztünk hittan Öröm Tábort a Vámosgyörki Tulipán óvoda középsőcsoportos és nagycsoportos óvodásainak. A tábor témája Szent Péter volt. Szent Péter és a tanítványok történetein keresztül ismertük meg Jézus életének egy egy fontosabb történetét. A segítő általános iskolásokkal együtt 65 gyerek vett részt ebben a táborban.

A gyerekek szerepjátékokon keresztül, közelebb kerültek az eseményekhez. A tábor ideje alatt volt kincskeresés, horgászás, templomtúra, Szent Péter kulcsának keresése, a templom szentélyében elhelyezték rajzaikat. Ez a tábor is az Egri Főegyházmegye támogatásával valósult meg, a gyermekeknek nem kellett érte fizetni. Bízunk benne, hogy a következő évben is meg tudjuk rendezni a tábort.

A tábor ebben az évben is nagyon változatos, izgalmas játékokkal, vetélkedőkkel, templom túrával kincskereséssel várta a gyerekeket. Köszönöm a névtelen adományozóknak, akik önzetlenül név nélkül támogattak minket.

Köszönöm a vámosgyörki Polgármesternek Gedei Zoltánnak a mindenkori felajánlást, a Polgármester úr minden tábor elején megkeres, hogy mivel támogathat minket és ez soha nem marad el. A hét végén pénteken a gyerekek „gála” műsor keretében mutatnak be valamit az elmúlt hét történeteiből, élményéből, amire a szülőket is meghívjuk, ezután egy közös szentmise után agapéval zárjuk a hetet.

Betlehem készítés

Bemutató itt